Váš výrobce interiéru


Právě si prohlížíte: photokupcik >
photokupcik

Na těchto stránkách bych rád prezentoval portfolio své záliby které se věnuji ve volném čase a při cestování.

 

                                                                               

Víkend Holandsko 23.02.2013

Na podzim jsem slíbil Ondráškovi, že si koupíme letenku a někam zaletíme. Tentokrát jsme nechali maminku doma, bo se starala o tehdy tři týdny starou Anetku. Vybrali jsme si Eindhoven a autem jsme projeli Zeeland.  Počasí jsme chytili listopadové, deštivé, ale i přes to Ondrášek vlezl v nepromokavém oblečení do moře až po pás. Mezitím jsem fotil na pláži mušle v písku za neustálého bičování větrem. Před časem jsem četl o problémech při focení na poušti, a již tomu rozumím. Po návratu do pokoje jsem celý večer vytřepával písek z objektivu. Chtěl jsem i nějaký krajinky, ale na to mi nechyšlo počasí.  Rozhodně se tam příští rok vydáme i s ženou, ale raději na jaře a spojíme to i s tulipány. Robiš

Na Cirila 24.12.2012

Sedím tady u krbu , venku nevlídně a na disku prohlížím fotky z našeho Puťáku po Žďárských vrších. Protože bylo letos o svátcích na Cirila a Metoděje opravdu horko, naplánovali jsme cestu od rybníku k rybníku. U jednoho z nich jsem měl štěstí líhnoucí šídla.  Na fotce zatopeného lomu můžete taky najít letící vážku. O ní jsem nevěděl a našel jsem ji až dnes. :-))Robert

Focení v sklárně 23.12.2012

Na začátku prosince jsem při návštěvě Vrbna pod Pradědem navštívil malou sklárnu, kde díky vztřícnosti majitelů jsem mohl udělat pár fotel na téma výroba historického skla. Moc mě baví sledovat zručné lidi, jak z tekutého skla dokážou udělat krásný výrobek. 

Robert

Letní bouřky 25.06.2012

U domečku jsme si udělali zastřešenou terasu, kde mě při první noční letní bouřce napadlo, proč nevyužít příležitosti sedět na terase a lovit blesky. Pro letošní rok mám tedy cíl. Zatím jsem ulovil dva blesky, protože focení tohoto žánru je v podstatě o štěstí. 

Jedné noci jsem koukal z okna a na hvězdné obloze kde svítil měsíc se od západu přihnal bílý mrak, který byl plný blesků. Osobně si nepamatuji, že bych něco podobného kdy viděl.

Další fotky budu přidávat, bude-li mi příroda nakloněna :-)).    
Robiš

Na louce v Jeseníkách 25.06.2012

Jedno krásné nedělní ráno jsem se rozhodl, že půjdu na krávy. Ty moc nespolupracovaly a protože jsem měl teplotu a bolelo mě v krku , neměl jsem náladu nahánět krávy a zdrhat před býkem. Z toho důvodu jsem se přemístil na vedlejší nespasenou louku a zalehl jsem. Ten klid a ranní sluníčko opravdu léčí. Robert

08.05.2012

Tentokrát tráva , stromy, zahrada od sousedů, západ slunce, ani nevím kde to zařadit. Asi bych to dal do šuplíčku "louka".

 

 Robert

Sasanky v cukru 11.04.2012

V neděli před východem slunce ležíme s Martinem v trávě na polaneckých rybnících a čekáme až sluníčko osvítí zamrzlou louku ( -6stupňů). Bylo jedno z těch krásných ran, kdy máme možnost fotit pocukrované květy. Během roku se těchto příležitostí jen poskromnu. 


Odpoledne jsem našel  několik stovek metrů od našeho domu novou lokalitu se sasankama, kdy oproti ranním byly květy otevřené a vystavené slunci.   

Robert

Za Šafránem na Valašsko 31.03.2012

Dneska jsme navštívili rodiče ve Frenštátě a mezi řeči jsem se dozvěděl, že na Valašsku kvete pole šafránu. Upřímně, ještě zajímavější pro mě bylo zjištění, že Šafrán je to samé jako Krokus. Asi jsem nedával ve škole pozor. :-))


Na netu jsem nešel info, že květy budou k vidění jen do neděle a protože jsem typ člověka, který nepotřebuje se dlouho rozmýšlet, ukecal jsem ženu a za deset minut jsme seděli v autě a jeli směr Lačnov. Je to cca 10km od Vsetína. Bylo mi jasné, že to na focení není, za prvé jsem měl foťák v Ostravě a za druhé pršelo, byli jsme napjati, zda těch 70km nejedeme zbytečně. Při příjezdu do obce jsme na první pokus našli školu a na míště již byly šipky, které nás přes školní hřiště zavedly přímo k dané lokalitě.


I přes opravdu škaredé počasí, kdy celou dobu pršelo a při našem odchodu začal i padat sníh, jsme byli překvapení hustotou květů na louce. Řekl bych že se jedná opravdu o pole šafránu. Fotákem, který jsem si půjčil na rychlo od brášky jsem udělal pár fotek a při tom jsem si už plánoval, že zcela jistě příští březen strávím v dané lokalitě aspoň jeden den a budu fotit a fotit a fotit.  


Dnešní fotky odpovídají kvalitě foťáku který jsem měl k dispozici. Jedná se o informativní snímky, na které nejsem nijak hrdý. :-)))Robert

Zase sněženky :-)) 27.03.2012

Vstávat po čtvrté ráno v neděli kvůli focení sněženek při východu slunce, na to musí být človět opravdový nadšenec. A dva takové, mě a Martina by jste potkali tuto neděli na parkovišti při dalším pokusu o sněženky. Už začínají kvést i jiné rostlinky, tak naposledy pro tento rok :-)) 


Robert

Sněženky západní 24.03.2012

V pátek odpoledne po práci jsem vytáhl Panáčka a Miláčka ( Ondrášek a moje žena) na kontrolu sněženek na Polaneckých kvůli naplánování víkendového focení. V lese jsme pozorovali žáby, zapadající slunce a samozřejmě sněženky. Nechápu proč lidé chodí na procházky do Avionu když za Ostravou lze v těchto dnech vidět takový krásný kousek přírody. 

Robert

Litovelské Pomoraví 20.03.2012

Na netu jsem narazil na článek, kde že má být nejvíce sněženek a proto jsem o víkendu vyrazil do Litovelského Pomoraví. Bylo tam sněženek podobně jako u nás na Polaneckých , jen s tím rozdílem , že slepá ramena řeky Moravy  vytváří mnoho dalších příležitostí k dobré fotce. Toho jsem nakonec nevyužil, bo jsem našel asi tak pět metrů čtverečních bledulí, které u nás nemáme, tak nebylo co řešit. Seděl jsem u nich asi tři hodiny. :-))


Robert

První jarní 14.03.2012

Tak jsme se konečně dočkali a v neděli jsme s Martinem vyrazili zahájit letošní sezonu. Bylo sice docela mokro a chladno, ale co by člověk neudělal pro ten skvělý pocit, když se může dívat na ten krásný svět přes objektiv. Sněženek bylo zatím poskromnu, ale o to více potěšily.

Robert

Čekání na jaro 04.03.2012

Využil jsem krásné nedělní počasí k hledání náznaků jara, ale zatím nic.  Musel jsem se tedy spokojit s tím, co nám příroda nechala z loňského roku.

 

lokalita: Plesná             lokalita: Plesná

Robert

Londýn na víkend 01.03.2012

Na podzim roku 2011 jsme si s ženou udělali výlet do Londýna. Počasí nám přálo, nezmokli jsme :-)).

V rámci úspor jsem nechtě objednal hotel v přistěhovatelské čtvrti, což nám umožnilo poznat Londýn z jiné strany než kterou vidí normální turisté. Jako příklad bych použil naší ranní cestu do centra, kdy v plném červeném autobuse byli jen dva běloši a to sice já s Peťkou. Ubytování jsme byli u nějakých Pakystánců. Řekl bych, že tento zážitek na mě zapůsobil asi více než všechny památky dohromady.


Robert

Částečné zatmění slunce 05.01.2011

S velkým očekáváním jsem ráno vyrazil ulovit nějakou tu fotku částečného zatmění slunce. Asi bych ocenil trošku mlhy, nicméně nakonec jsem měl ve Vítkovicích jasno. Tak vznikla tahle jedna fotka jako vzpomínka na dnešní den.


Robert


Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory: